niedziela, 3 maja 2015

Rowerowo

Wygląda na to, że znów polubiłam ruch. Codziennie ćwiczę, a dziś udało nam się wyjechać całą rodziną (ja, Mężu i Łobuzki) na niezłą przejażdżkę rowerową. Jeździliśmy ponad 1,5 godziny z chłopakami w krzesełkach rowerowych (okazuje się, że drugie krzesełko zdobyliśmy w 10 minut, dzwoniąc do pobliskiej wypożyczalni rowerów). Może nie jest to oszałamiający wynik, ale oboje mamy za sobą naprawdę sporą przerwę w jeżdżeniu. Jeździliśmy trochę po okolicy, a skończyliśmy na tzw. kaskaderce w lesie nad jeziorem. Jest to ścieżyna bardzo malownicza i niemniej wymagająca (góry i doliny z masą korzeni do omijania). Jechałam tą trasą z sentymentem. W dzieciństwie wielokrotnie pokonywaliśmy ją na przejażdżkach rowerowych z Tatą (Mama bała się kaskaderki ;) ). Mężu zrobił to po raz pierwszy- był zachwycony! To był naprawdę fajny czas, choć kilka razy się zasapałam, to było warto! A Wy wyciągnęliście z nor i wyczyściliście już swoje rowery na wiosnę? 
To nie są nasze rowery, ale też dwa i w mojej ulubionej czerwieni :)

Kasia i Anonimowa B. podejmują ze mną od jutra wyzwanie 30 min. ćwiczeń dziennie. Może ktoś jeszcze do nas dołączy. Myślimy też na jakimś "karniaczkiem" za niewywiązanie się z umowy. Jakieś pomysły? 


Foto: www.flickr.com   Maphl74, Dennis Skley 

5 komentarzy:

 1. My w sobotę mieliśmy przejażdżkę rowerową. Młodemu spodobało się w foteliku i chyba nawet było mu wygodnie, bo w międzyczasie drzemkę złapał. ;) Trochę przesadziliśmy z długością trasy i do końca dnia byliśmy strasznie zmęczeni, ale w niedzielę było już ok i nawet zakwasów nie mieliśmy.

  Heh, gdybyśmy mieszkały bliżej siebie, to mogłybyśmy się umawiać na wspólne wypady rowerowe...

  Kasia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyzwanie dzień 1.

  Secretu nie było, bo chyba bym padła z moją kondycją na dywan i już nie wstała, ale... zrobiłam Twój zestaw na zdrowy kręgosłup i dołożyłam rozciąganie: https://www.youtube.com/watch?v=TeLIWjwN_8k

  Zadanie można uznać za zaliczone? :)
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! I jak Ci się podoba mój zestaw na kręgosłup?
   Jasne, że zaliczone!!! Na piątkę! ;)

   Usuń
 3. Jak Twoje plecy?

  Wyzwanie dzień 2.

  Zdrowy kręgosłup cz. 2
  https://www.youtube.com/watch?v=0m9fvb92BPA
  plus tabata na brzuch: https://www.youtube.com/watch?v=HRFJEUI1KJ4

  Sporo kombinowałam nim się zabrałam za ćwiczenia, ale się udało. Jestem zadowolona. :)

  K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że kombinowałaś i wykombinowałaś :) A wiesz, że mnie jakoś umknęła ta część 2. Też będę ją ćwiczyła, gdy tylko będę mogła. le ta TABATA- to hardcore! obejrzałam ten filmik. Niby kilka minut, ale umarłabym ze 3 razy w tym czasie, gdybym robiła to, co ona! Podziwiam Cię, Kasiu! Zrobiłaś TAAAAKI kawał dobrej roboty- w dodatku potrzebnej nie tylko, ale i Twoim dzieciom (obecnemu i przyszłym, I hope ;) ).

   Usuń

Zostaw ślad, pomóż mojej motywacji.